Rodinný dům v Praze Písnici

​Realizace rekonstrukce spojené s přístavbou nové části domu byla pro naše designéry z Ateliéru Dílny Šesták velkou výzvou.
Klientské požadavky na individualitu jednotlivých místností, kvalitu a exklusivitu použitých materiálů a nádech asijské kultury udaly směr celému interiéru.

Různorodost místností v interiéru, kdy každá místnost je vytvořena individuálně ve vlastních barvách a materiálech, má vlastní design a atmosféru, to vše s ohledem na účel jejího využití, je hlavním specifikem této realizace.

Dominantou obývacího pokoje je vestavná skříň s mléčnými dvířky tvořící světelnou stěnu s množstvím úložného prostoru. Na protější stěně je do spodních zavěšených skříněk obývací sestavy zabudovaný krb na vodní bázi, který místnost zútulňuje a navozuje hřejivý pocit domova.

Pracovna je vyvedena v čistě pánském stylu a hlavní designový prvek zde tvoří exklusivní práce s dýhou z exotického palisandru. Skříně, úložné prostory, kuchyňský minikoutek, krb i skryté dveře byly zhotoveny v jedné linii tak, aby nenarušovaly celistvost prostoru.

Dámská šatna v pastelové růžové barvě disponuje dostatkem úložného prostoru, přesně navrženého dle potřeb majitelky. Zajímavostí je zde zaoblená zadní stěna kosmetického koutu. Pro šatnu bylo zvoleno příjemné tlumené měkké světlo, které v kosmetickém koutu zintenzivňuje podsvícení zrcadla.

Domácí fitness zóna, která je bohatě prostoupena přirozeným denním světlem, působí relaxačně také díky použité podlahové stěrce v příjemné zelené barvě. Důmyslně řešené osvětlení, procházející ve stejné linii až do chodby nad schodiště, zajišťuje dostatek světla i ve večerních hodinách.

V chodbě, která spojuje původní část domu s přístavbou, bylo vybudováno nové schodiště se skrytým zábradlím u stěny. Zajímavostí je integrované osvětlení, které příjemně osvětluje jak schodnice, tak i samotné zábradlí. Otevřený úložný prostor pod schody a také výrazná velkoplošná tapeta na stěně proti schodišti jsou dalšími designovými prvky, které z prostoru dělají více než jen prostou chodbu.

Veškerý vestavěný nábytek a komody byly vyrobené na míru v naší Dílně Šesták. Během výroby často naprosto unikátního atypického nábytku byly nalezené a použité zcela nové výrobní postupy. Mnohá řešení díky tomu dalece přesáhla představy klienta a stala se tak výraznými prvky, které dělají tento interiér výjimečným a unikátním.

 

 

Rodinný dům v Praze Písnici

Rok realizace: 2023

Místo: Praha

Foto: Tomáš Slavík

Design: David a Marek Šestákovi, Ateliér Dílny Šesták

Sdílejte