Rodinný dům v Praze Slivenci

​Novostavba rodinného domu v Praze Slivenci byla výzvou a příležitostí k vytvoření nového domova pro čtyřčlenou mladou rodinu.

Přáním investora bylo, aby dům byl vzdušný, kombinoval neutrální barevné odstíny a přírodní materiály. Co se stylu týče, preference byla jasná — čistý a jednoduchý s důrazem na to, aby se zde rodině dobře žilo nejen teď, ale i v budoucnu.

Kuchyň Schüller je dominantou celého rodinného domu. Zároveň je obohacená o jídelní část a přirozeně a citlivě propojená s obývacím
pokojem. Tím tak vzniká krásný světlý prostor určený k trávení společného času.

Otevřená šatna v ložnici je zajímavým řešením opět na míru, stejně jako skříně s oblými rohy a zafrézovanými úchytkami ve dveřích. Také díky celoplošnému zrcadlu je interiér vzdušný a pocitově prostornější.

Interiér celého domu je napříč všemi místnostmi propojen opakujícími se materiály a barvami, kterým dominuje bílá, šedá, barva dubu a decentní zlaté akcenty. Zvolena byla kombinace moderních povrchů ve vysokém lesku s dubovou dýhou v jemně běleném odstínu. Hojně použité byly také stěrky na stěnách, které jsou dokonalým prvkem splňujícím požadavek estetičnosti a zároveň působí originálním dojmem.

Podlahy jsou řešené šedou dlažbou a dubovou masivní podlahou v odstímu Dub Ruaha od FLOOR FOREVER. Ve všech ohledech je kladen důraz především na kvalitu. I proto byla značná část nábytku vyráběna zakázkovou formou Dílnou Šesták.

 

 

Rodinný dům v Praze Slivenci

Rok realizace: 2023

Místo: Praha

Foto: Tomáš Slavík

Design: David a Marek Šestákovi, Ateliér Dílny Šesták

Sdílejte