Byt Praha Kateřinky

Tato rekonstrukce bytu nás zavedla do pražské čtvrti Kateřinky.
Klienti si přáli vytvořit otevřený, vzdušný a prosvětlený prostor, kterému budou barevně dominovat světlé tóny béžové a bílá. Důležité bylo také zachování velkého množství úložného prostoru.

Designéři otevřeli prostor zbouráním příčky mezi obývacím pokojem a chodbou, čímž umožnili přístup denního světla od okna až ke vchodovým dveřím bytu. Zásadním prvkem rekonstrukce bylo také srovnání podlahy a stropů do jedné roviny, čímž se prostor opticky propojil. Dalším pojícím prvkem chodby s kuchyňskou částí je obklad stěny v chodbě, který volně přechází do velké vestavné skříně sahající až do obývací části. Použití oblých rohů vestavné skříně a kuchyňské skříňky zase zjemňuje a plynule propojuje kuchyňskou a obývací část.

Výrobu vestavěného nábytku v obývacím pokoji a pracovně i kuchyni na míru svěřili designéři našim truhlářům z Dílny Šesták, kteří si vyhráli s každým detailem. Zavěšená knihovna s integrovaným LED osvětlením i TV komoda pochází taktéž z Dílny Šesták. Sedačku a křeslo v obývacím pokoji zvolili designéři ze série Velvet od italské značky Novamobili. Elegantní kovové lakované nohy sedačky působí decentně a odlehčeně. Volba výrazných barev – modré sedačky a žlutých jídelních židlí – dodává do interiéru potřebnou energii.

Designéři také respektovali přání paní domu a do interiéru zasadili i předměty, ke kterým má majitelka osobní vazbu a přála si je tedy zachovat. Konkrétně se jedná o lampu v obývacím pokoji a věšák v chodbě.

Výsledkem rekonstrukce je moderní světlý byt, který otevřením dispozic opticky výrazně získal na prostoru a lehkosti.

Byt Praha Kateřinky

Rok realizace: 2024

Místo: Praha

Foto: Tomáš Slavík

Design: David a Marek Šestákovi, Ateliér Dílny Šesták

Share