Proměna bytu v srdci Prahy

Spojit klasické s moderním a vyhrát si s detaily, tomu říkáme zadání snů. V rámci nedávno realizovaného projektu Palác Dlážděná proběhla celková rekonstrukce domu a společně s bytovou architektkou Markétou Killi jsme dostali příležitost proměnit interiér jednoho nájemního bytu.

V bytě o dispozici 2+kk architektka zachovala klasické prvky, které elegantním způsobem propojila s moderním designem. Výsledkem je harmonický interiér dokonale přizpůsobený městskému životu. Hlavními dominantami celého prostoru jsou prosklené dveře, dubové parkety a okna s kazetovými obklady, díky kterým je zde dostatek světla a byt tak působí vzdušným dojmem. Využitím barevných akcentů tyrkysové a zelené se navíc paní Killi podařilo vnést do realizace rafinovanost a mladistvou energii.

Při výběru nábytku jsme se soustředili na nadčasové kousky splňující ty nejvyšší nároky, které skvěle zapadly do celkového konceptu. Rozkládácí sedačku Eclisse, jídelní židle s kovovým podnožím Salgari, minimalistické konfereční stolky Maggio a Ovidio, barové židle se sametovým čalouněním Aventino a postel s dominantním čelem Freya.

Spolupráce s interiérovými designéry jsou vždy naše srdcové záležitosti a tato realizace s architektkou Markétou Killi nás opravdu bavila. Věříme, že se i v budoucnu můžete těšit na další zajímavé a proměny a projekty, tak nás nezapomeňte sledovat.

Sdílejte